יום חמישי, 5 ביולי 2012

American Road Trip: Greasy Pole Contest

העיירה גלוסטר (Gloucester) שלחופי האוקיינוס האטלנטי היא עיירת חוף טיפוסית. אפילו בחלון הראווה של סוכנות ביטוח אחת היו דגמים של סירות, צדפים וכוכבי ים. זוהי עיירה שבה קהילה גדולה של איטלקים שהיגרו מסיציליה בתחילת המאה הקודמת. רובם של המתיישבים היו דייגים והם בחרו להתיישב בגלוסטר, בה יש נמל דיג מפורסם.

הגענו לגלוסטר כדי לראות את תחרות ה-Greasy Pole, שהיא חלק מפסטיבל גדול יותר לכבודו של הקדוש פיטר, פטרונם של הדייגים, ה-St. Peter's Fiesta, המתקיים כל שנה בסוף יוני.

אז מהי תחרות המוט החלקלק? פשוט מאוד. במרחק 200 רגל מהחוף ישנו מוט מוגבה, כמה מטרים מעל מימי האוקיינוס. המוט מרוח בשכבה עבה של גריז ובקצהו דגל. כל מתחרה מקבל הזדמנות בתורו ללכת על המוט כשהמטרה היא להגיע לקצה ו"לקטוף" את הדגל. לרוב, התחרות נמשכת 3-4 סיבובים, אך לפעמים נדרשים 6-7 סיבובים עד שמישהו מצליח להגיע לדגל. בשבילם זאת תחרות, בשבילנו, העומדים על החוף, זוהי הופעת סלפסטיק משעשעת מאוד.

לחצו להגדלה
הסיבוב הראשון הוא סיבוב מקדים (Courtesy) בו לכל מתמודד ניתנת הזדמנות ללכת על המוט. בשלב זה רוב המתמודדים לבושים בחליפות מצחיקות של גיבורי-על וכך יוצא שמדי פעם הקריין מכריז: "ועכשיו, קפטן אמריקה ינסה ללכת על המוט!". ואז קפטן אמריקה הולך צעד-שניים, מחליק על הפרצוף ונופל למים וכל הקהל צוחק מכל הלב אבל גם מקווה שקפטן אמריקה לא נפצע אנושות.


חברים של תומר שכבר צפו בתחרות בעבר הסבירו לנו שהמטרה העיקרית של הסיבוב המקדים היא לנקות חלק מהשמן מהמוט כדי שיהיה אפשרי בכלל ללכת עד קצהו. מסתבר שהחליפות המצחיקות משרתות גם כאן תפקיד משנה בכך שהן מגדילות את שטח הפנים של גופו של המתמודד וכך הוא אוסף יותר גריז בדרכו מטה. מחוכם.


היה חם נורא על החוף, המשך ישיר של היום כולו. קניתי לנו שתי כוסות ענק של לימונדה קפואה ומתוקה שעזרה לנו להצטנן מעט והשיבה את נפשנו. אחרי שהלימונדה נגמרה הלכנו לעמוד קצת במים, לראות את התחרות קצת יותר מקרוב, להצטנן ולצלם. זאת גם הייתה הפעם הראשונה שטבלנו באוקיינוס. הידד!


הנה מבחר סרטונים מהתחרות שצילמתי אני. כמובן שיוטיוב מלא גם הוא סרטונים. אל תתביישו לצחוק.
בהמשך: פוסט רביעי ובו יסופר על הדרך חזרה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה